Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
VDT také na facebooku:
Banner
Odběr novinek e-mailem:
English (United Kingdom)Čeština (Česká republika)
There are no translations available.

plaque

Pátá etapa znamenala pro VDT odsun druhé části týmu zpět do vlasti. V soutěži za tým pokračuje jen tatra Svobodovců, která po absolvování páté etapy zahájila rozklad, především nástavby. Posádka je v pohodě, ale tlumiče na jejich voze jim nedovolují ani normální jízdu. Jejich jízda se stala trápením a jde jen o dojetí jejich první velké soutěže. Pokusili se změnit „nastavení“ nenastavitelných tlumičů, ovšem marně. Příliš tvrdý vůz, na rychlých posledních třech speciálkách . V této chvíli se vrací tatra do bivaku, před poslední sedmou super krátkou speciálkou v okolí Soči. Ta je na programu zítra a má stejný charakter jako vloni, tedy šestnáct kilometrů v korytě řeky.

Předevčírem ukončil svou pouť na SW i CDT. M. Spáčil popisuje nehodu, kdy přišel o přední kolo na tatře a poškodil kabinu, novou po letošním Dakaru. Dnes, tedy v pátek, by se měl začat přemísťovat do Česka, a to oba vozy po ose.

Včerejší den znamenal stop taky pro Maďara Szalaye, kterému vypověděl motor. Včera trochu ztratil Pelc, který malinko bloudil.
Zato slovenské posádce Ulrich - Ulrichová se po potížích ve čtvrté etapě začalo dařit.  V noci po čtvrté etapě měli mechanici těžký úkol. Opravit urvaný motor, převodovku, opravit zdevastovaný chladicí systém a fůru drobných úkonů. O půl páté ráno se to povedlo a včerejší  velmi rychlou etapu zdolala posádka jedoucí jen za zadní pohon bez trojky  ve velké pohodě na absolutní 31.pozici.

Včera před speciálkou se potýkaly posádky s problémem, když nemohly na přejezdu před speciálkou sehnat naftu. Na označených pumpách nafta buď nebyla, nebo si soutěžní posádky mohly natankovat vzduch. Praxe na pumpě je taková, že dáte zálohu a tankujete. Posléze dojde k vyúčtování. Několik posádek však proti záloze tankovalo z prázdných nádrží vzduch . Když si toho všimly, obsluha jim odmítla vydat zálohu, neboť ukazatel počítal i po zavěšení pistole dál. Nikdo ze soutěžících však neměl čas řešit tyto problémy a musel hledat další pumpy ve směru na speciálku. Včera taky nefungovala GPS a zóny omezené rychlosti se tak staly neukončenými.  Některé WP nefungovaly.


Ani dnešní , šestá etapa rozdělena neutralizací do dvou dílů nebyla pro slovenskou  posádku problém. Rychlá, rallyová speciálka udělala soutěžícím radost.  Teplota v této části Ruska se už tři dny drží kolem 33 stupňů.

Pro Rally-raid.eu  15.07.2011

MCH

STT_chytka 
foto: Marian Chytka