Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
VDT také na facebooku:
Banner
Odběr novinek e-mailem:
English (United Kingdom)Čeština (Česká republika)
Home ARCHIVE SILK WAY RALLY Poprvé bez problémů
There are no translations available.

 


Sedmá předposlední etapa zavedla posádky z Elisty do Maykopu. Technika se během dvoukilometrového popojetí na start ani nestačila zahřát a už se startovalo do třistačtyřicetsedm kilometrů dlouhé speciálky. Po jejím absolvování se závodníci vydali do čtyřistačtyřicetdva kilometrů vzdáleného bivaku.

Posádka Vinland Dakar Teamu si po šesti etapách provázených technickými problémy konečně užila bezproblémovou erzetu a hned to bylo znát na výsledcích. Díky třiadvacátému místu v etapě se Petr Mikula s Ivanem Novákem posunuli již na osmnáctou příčku průběžného pořadí a šesté místo ve své kategorii.

Po třech dnes strávených na pískovišti rallye konečně opustila poušť Kalmykia a vydala se vstříc břehům Černého moře. Dnešní etapa nabídla rychlé závodění, náročnou navigaci a v závěru kličkování mezi poly.

"Dnešek konečně naznačil, kde bychom se mohli pohybovat, pokud nás nebudou pronásledovat technické potíže," prohlašoval v cíli pilot Petr Mikula, zatímco v pozadí bylo slyšet startující letadlo Vladimíra Putina. "Auto šlapalo jako hodinky a kromě jednoho drobného navigačního zaváhání jsme neměli jediný problém," popsal své dojmy navigátor Ivan Novák. "Jak jsme se dozvěděli v bivaku, tak se právě s navigací potýkala v nemalé míře i konkurence."

Podle pilota Toyoty v českých barvách byla dnešní etapa srovnatelná s tou první na letošním Dakaru: "Bylo to celkově velmi rychlé a prašné," komentuje Petr Mikula. "Jemný písek fesh-fesh a teploty nad třicet stupňů byly důstojným soupeřem."

Předtím, než se účastníci vydají vstříc posledním kilometrům Silk Way Rally, tak se jim dostalo pocty v podobě návštěvy předsedy ruské vlády Vladimíra Putina. Krom toho, že z pódia promluvil ke všem účastníkům rallye, navštívil i zázemí stáje Kamaz, která nemá v kategorii kamionů konkurenci. Prestižní návštěvy se dočkal i tovární tým VW, který dominuje v kategorii osobních automobilů.

Poslední den rallye přinese šestnáctikilometrový trial, na kterém organizátoři slibují 24 brodů místy s hloubkou až půl metru. Závodníci i navigátoři se tam mohou těšit na další zajímavé momenty. Na krátké trati se už moc nahnat nedá, zato lze hodně ztratit.

"Jsme rádi, že jsme dovezli auto až sem," uzavírá Mikula. "Rozhodně to nebylo jednoduché a prožili jsme si své, ale lepší přípravu na Rallye Dakar si dokáži představit jen stěží."


foto: Jaroslav Jindra