Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
VDT také na facebooku:
Banner
Odběr novinek e-mailem:
English (United Kingdom)Čeština (Česká republika)
Home ARCHIVE SILK WAY RALLY Silk Way Rally podruhé a na nové trase mezi Petrohradem a Sočí.
There are no translations available.

 


Závod je ostrou prověrkou před Dakarem 2011, který se pojede v Jižní Americe. V osmi etapách bez dne volna se soutěžící přesunou z Petrohradu na jih do Soči, dějiště zimní olympiády 2014. Soutěž má velkou podporu premiéra Putina a zřejmě má o budoucnost postaráno minimálně právě do roku 2014, dá se zároveň i očekávat, že i v příštích letech bude cíl umístěn v Soči. Přestože předešlé transkontinentální maratóny, konané na území evropského Ruska, se nesly ve znamení spíše bahnitých nezáživných etap, při Silk way Rally slibují ředitelé soutěže Semjon Jakubov a Sergej Girja řadu písčitých a stepních úseků, jejichž množství a kvalita má prý být až překvapivá.


Startovní listina čítá 48 posádek osobních vozů a 16 posádek kamionů. Mezi osobními vozy dominuje tým Volkswagen se čtyřmi speciály, z nichž pouze ten Sainzův bude nejnovější specifikace, tedy Touareg 3. Podobným způsobem zapůsobil Kamaz, když nejnovější modifikaci svého kamionu svěřuje pro Silk Way Rally do rukou jen Čaginovi. Kromě Aleše Lopraise je jediným českým pilotem na Silk Way Rally Peter Mikula s Toyotou.
Osm etap by mělo nabídnout poměrně značnou variabilitu povrchů, od nenáviděného bahnitého jílu přes stepní charakter, písečný podklad po kamenité horské cesty.


Silk Way Rally 2010, sled etap:

11.9. Petrohrad - Staraja Russa
12.9. Staraja Russa - Vjazma
13.9. Vjazma - Lipeck
14.9. Lipeck - Volgograd
15.9. Volgograd - Astrachan
16.9. Astrachan - Elista
17.9. Elista - Stavropol
18.9. Stavropol - Sotchi


Základní charakter trasy dlouhé 4000 km přesto ještě není plně znám. V kontinentálním Rusku měly všechny dosud odjeté maratóny speciálky koncentrované do ruských vojenských prostorů. Bude tedy zajímavé sledovat, které z osmi etap budou slepencem terénních okruhů a které budou mít speciálku takzvaně odněkud někam. Jisté je, že už samotný fakt, že pořadatelství zaštiťuje právě ASO, znamená také odpovídající marketingové zajištění soutěže, včetně oblíbených televizních sestřihů.

Silk Way Rally bude ve svých denních summary vysílat televizní stanice Eurosport a také Slovenská televize na kanálu STV3.