Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
VDT také na facebooku:
Banner
Odběr novinek e-mailem:
English (United Kingdom)Čeština (Česká republika)
Home ARCHIVE SILK WAY RALLY Saint-Petersburg > Staraya Russa
There are no translations available.

 

První etapa zavedla účastníky druhého ročníku Silk Way do petrohradské oblasti. Pořadatelé se na úvod rallye rozhodli zařadit krátkou etapu, která však rozhodně nebyla jednoduchá. Po stopadesátidevíti kilometrech spojovací etapy následovala šestaosmdesátikilometrová speciálka, po jejímž absolvování čekal na závodníky stosedmdesátikilometrový přejezd. Trasa vedla vojenským prostorem po cestách, které slouží pro účely výcviku tankového vojska, čemuž odpovídal jejich stav. Díky písečnému podloží se z vodou nacucaného povrchu nestala bažina, ale i tak dostala technika zabrat a do cíle příjížděli všichni uniformně šediví.

“Jelo se převážně lesnímy průseky a trať byla místy tak úzká, že to zejména kamiony musely mít hodně těžké,” komentuje své první dojmy pilot Petr Mikula. “Za těchto podmínek se dá spíše hodně ztratit, než něco nahnat a tomu jsme přizpůsobili tempo jízdy,” dodává navigator Ivan Novák. “Vyvarovali jsme se rovněž zbytečných navigačních chyb.”

Terén v mnohém připomínal důvěrně známé senické písky, kam jezdí většina českých dakarských posádek pravidelně testovat. “Stromy byly všude podél trati a to i v její bezprostřední blízkosti,” popisuje Petr Mikula. “Do Ruska jsme přijeli především otestovat naše nové auto, takže se nikam neženeme. Zatím naštěstí vše funguje tak jak má. Jedeme zhruba na šedesát procent našich možností. Jsme teprve na začátku a nemá cenu se bezhlavě hnát.”

V cíli první etapy patřilo posádce Mikula, Novák šestadvacáté místo z jedenačtyřiceti vozů.


foto: Jaroslav Jindra