Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
VDT také na facebooku:
Banner
Odběr novinek e-mailem:
English (United Kingdom)Čeština (Česká republika)
Home ARCHIVE SILK WAY RALLY Staraja Russa > Vjazma
There are no translations available.

 


Druhá etapa nabídla velmi podobný terén, se kterým se závodní posádky potýkaly během předešlého dne. Těžký mokrý písek, bahno a brody opět prověřily zejména techniku a schopnost přesné technické jízdy. Vzhledem ke stromům číhajícím v těsné blízkosti tratě nebyl prostor na chyby. Po stoosmdesátičtyřech kilometrech spojovací etapy následovalo ostrých třistatřicetšest kilometrů rychlostní zkoušky, zakončených stodesetikilometrovým dojezdem do bivaku..

“Start byl dnes kvůli mlze opožděný,” popisuje průběh druhé etapy Petr Mikula. “Trať byla opět velmi podobná té včerejší. Je vidět, že to tady místní mají najeté, protože jedou pod plným plynem i do zatáček, do kterých není vůbec vidět. Rozhodně se nechceme nechat vybláznit, rallye je teprve na svém začátku. Přijeli jsme sem zejména otestovat techniku a ta zatím drží, což nás samozřejmě těší.”

Posádka je se stavem Toyoty celkem spokojená, “drobným” technickým problémům se však presto nevyhnula. “Při odjezdu z přejímek do parc fermé nám začaly samovolně brzdit zadní kola,” uvedl v cíli usměvavý Petr Mikula. “Naši mechanici si s tím naštěstí poradili, jednalo se nejspíše o závadu na elektronice. V dnešní etapě přestalo auto brzdit téměř úplně, což bylo velmi nepříjemné a musel jsem tomu přizpůsobit styl jízdy. Když jsem přijel do cíle, tak jsem zastavil až po padesáti metrech za komisaři a k jejich údivu k nim musel couvat.” Mechanikům se v bivaku podařilo závadu identifikovat a opravit, takže do třetí etapy odstartuje Vinland Dakar Team s autem v perfektní kondici.

Druhou etapu projela posádka Mikula, Novák v jedenadtřicátém nejrychlejším čase. Posádka Vinland Dakar Teamu se už nemůže dočkat náročných písků a otevřeného terénu, který na závodníky čeká počínaje čtvrtou etapou.


foto: Jaroslav Jindra